سئو (Search Engine Optimiztion) چیست؟

لینک دادن به سایتهای مرتبط، قابل اعتماد و معتبر میتواند به محتوای شما کمک کند تا در چشم موتورهای جستجو به صورت یک محتوای معتبر دیده شود. این شرکت ها اگرچه سریعتر به رتبه بالا می رسند اما به سرعت، توسط موتورهای جستجو، دستشان رو می شود و جریمه می شوند. روز به روز بر اهمیت اعتمادسازی در افزایش رتبه گوگل سایت افزوده می شود. البته در کنار تولید محتوا تحقیقات کلمات کلیدی هم اهمیت زیادی دارد. این نشان دهنده گستره طولانی تحقیقات کلمات کلیدی است و می تواند تا 80٪ از کل ترافیک جستجو را نشان دهد. فیچر اسنیپت یکی از راههایی است که بسیاری از کارشناسان SEO از طریق آن رویتپذیری سایت خود را در نتایج جستجو بالا میبرند. از سوی دیگر به دلیل اینکه در فیچر اسنیپت یک لینک حاوی متن اصلی قرار میگیرد، برای SEO سایتها ارزشمند است. اگر شما یک کارشناس سئو حرفهای هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

پس به طراحی کاربر پسند وب سایت خود توجه ویژه ای داشته باشد تا موتورهای جستجو هم بتوانند به راحتی در لابلای صفحات و مطالب شما بخزند و جایگاه آن ها را ارتقاء دهند. به تبع آن وقتی مخاطبان به محتوای شما اعتماد می کنند موتورهای جستجو نیز به شما اعتماد می کنند. از آنجایی که محتوا یک کالای مشخص با قیمت ثابت نیست و عوامل متعددی بر قیمت آن تاثیر گذارند، قیمت تولید محتوا توسط افراد مختلف، متفاوت است. سئوکده تشکیل شده از یک تیم خلاق، خوش ذوق و متعهد، تا بتواند کسب و کار آنلاین شما را از صفر طراحی و اجرا نماید و در تمامی مراحل رشد آن شما را یاری کند. این نقشه شامل یک فایل xml است که تمامی پست ها، صفحات و تاریخ انتشار پست ها را در بر می گیرد و امکان دسترسی به آن ها رابرای دسترسی به موتورهای جستجو راحت می نماید. سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimization که به معنی دانش بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو.پس با توجه به تعریف ذکر شده متوجه می شویم که در صورت استفاده از دانش سئو رتبه ی سایت ما در موتورهای جستجو بهبود پیدا می کنه و این موضوع باعث می شه که کاربرای بیشتری به وب سایت ما سر بزنند و در اصطلاح ترافیک سایتمون بره بالا.

نکته دیگر در خصوص طراحی وب سایت شما این است که حتما واکنش گرا باشد. شما میتوانید با تولید محتواهای خاص و یا طراحی اینفوگرافیک، از سایتهای معتبر لینک دریافت کنید. سئوکده با سابقه ای بیش از 5 سال در حوزه طراحی سایت و سئو فعالیت می کند، در این سال ها تیم ما افتحار این را داشت که بتواند به کسانی که تصمیم داشتند کسب و کارشان را در بستر وب گسترش دهند سرویس تخصصی و قابل قبولی را عرضه نماید. در داموند یک کارشناس جونیور سئو یک پوزیشن مهم محسوب می شود که با کمک به تیم سئو بخش بزرگی از اهداف این بخش از شرکت را محقق می سازد. یک پروپوزال قابل درک باعث میشود مشتری شما دقیقاً بداند چه انتظاراتی را در چه زمانهایی از شما باید داشته باشد.

در گذشته استفاده از کلیدواژه در نام دامنه باعث میشد تا شما بدون زحمت در صفحه اول گوگل ظاهر شوید. یکی دیگر از تکنیکهای مهم در دوره آموزش سئو در تیم سئو هاب، به سوشیال بوکمارکها (social bookmark) مرتبط میشود. استفاده از شرکت هایی که به خود از متخصصان برجسته بازاریابی هستند و تیم خود را برای اینکار پرورش داده اند. از سوی دیگر، تازگی محتواها نیز اهمیت زیادی دارد. این روش باعث قرار گرفتن مجموعهای از محتواها در یک صفحهی کتگوری میشود. لینک سازی PBN یا private blog network به روشی گفته میشود که در آن مجموعهای از سایتها به هم لینک میدهند. در مقابل آن سئو کلاه سفید روشی پایدار برای ارتقاء وب سایت شما برای داشتن کسب و کاری پایدار و همواره در اوج، می باشد. این شبکههای اجتماعی اعتبار سایت شما را افزایش داده و باعث دیده شدن آن در SERP میشوند. لینک دادن به سایتهای خارجی نیز میتواند برای شما اعتبار کسب کند. در واقع یکی از تکنیکهای مهم در اموزش کامل سئو (Complete SEO training) دریافت لینک خارجی است. در ادامه به جدیدترین تغییرات SEO میپردازیم.

اگر مطمئن نیستید، همیشه نحوه برخورد یک ربات موتور جستجو با یک دستورالعمل خاص را بررسی کنید. در واقع فیچر اسنیپت یک پاسخ کوتاه و مستقیم برای سوالات کاربران است. زیرا مدیران گوگل اعلام کرده بودند که گوگل برای جلب رضایت کاربران قصد دارد سایتهایی که از طریق فیچر اسنیپت رتبهی بالایی را کسب کردهاند، حذف کند. امروزه سئو و یا بهینه سازی سایت برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجوگر بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده و به منظور درک درست از معنای سئو و پتانسیلی که برای کسبوکارها ایجاد میکند، استفاده از این بهینهسازی برای تمامی وبمسترها ضرورت دارد. تا این جا درباره این که سئو چیست و چه کارهایی می توانیم برای بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو انجام دهیم، صحبت کردیم. برای اینکه بیشتر بااهمیت خزندههای گوگل و کاری که در سئو سایت انجام میدهند آشنا شوید باید بدانید موتورهای جستجو چگونه کار میکنند، یعنی چگونه صفحات سایت را میبینند و رتبهبندی میکنند. با قرار دادن این کد در robots.txt شما درواقع به رباتهای موتورهای جستجویی همچون Yahoo و Bing اعلام میکنید که بعد از هر یک ایندکس، 10 ثانیه صبر کرده و مجدداً صفحه دیگری را ایندکس کنند.

وقتی پای سئو به میان می آید، سازمان ها دو روش متفاوت را برای بهینه سازی سایت خود انتخاب سایت seocentro می کنند. برای اجرای این روش تعداد زیادی وبلاگ و وبسایت با موضوعات مرتبط با هم، میسازید. ممکن است موضوعات زیادی در ذهن شما باشد. این عناصر عبارتاند از: لینک دسترسی به سایت شما در سایر وبسایتها، توجه رسانههای اجتماعی به شما و سایر فعالیتهای بازاریابی خارج از وبسایت. لینکسازی کلاه خاکستری هم یکی دیگر از روشهایی است که از طریق آن میتوانید از سایر سایتها لینک دریافت کنید. اگر قصد دارید لینکسازی کلاه خاکستری را برای سایت اجرا کنید، میتوانید وبلاگ را از طریق یک DSN و IP مجزا مدیریت کنید. شما به عنوان یک کاربر بهتر می دانید که امروزه استفاده از موبایل برای جستجو در اینترنت مرسوم تر است. در واقع ماه ها طول می کشد که شما از نتیجه سخت کوشی خود برای بهینه کردن سایتتان، لذت ببرید. روزنه ­هایی که به و­ب سایت ها اجازه می داد از طریق کارهای فنی و محتوایی در سایت اسپم تولید کنند، بسته شد و عوامل مبتنی بر لینک برای اولین بار در مرکز قرار گرفتند.

پس از تطابق با کلمات کلیدی، گوگل جستجو را یک قدم جلوتر میبرد و کیفیت مطالب را در صفحات وب به دست آمده بررسی میکند. فرض کنید صفحهای دارید که گوگل فکر میکند به یک کلمه کلیدی خاص مرتبط است. توصیهی تیم سئو هاب اینست که در کنار تولید محتوا، محتواهای قبلی را نیز بروزرسانی و آپدیت کنید. امّا در این میان مفهومی به نام بودجه خزش یا Crawl budget وجود دارد که به تعداد صفحاتی از وبسایت شما گفته می شود که ربات Googlebot خزش و واکاوی می کند که این بودجه خزش بر اساس حجم صفحات وبسایت شما، ریتم تولید محتوا، زمان به روزرسانی محتوای سایت، تعداد . اگرچه Meta description تأثیر مستقیمی در بهبود رتبه در صفحه نتایج جستجو گوگل ندارد، ولی گوگل از آن استفاده می کند تا موضوع صفحه را بفهمد و بر روی Click through Rate که به اختصار CTR هم گفته می شود، هم می تواند تأثیر داشته باشد چون اگر Meta description شما بین بقیه نتایج جستجو متمایز باشد، احتمال این که کاربر بر روی لینک صفحه شما کلیک کند بالا می رود. توجه داشته باشید که هر چقدر به رتبه های ابتدایی گوگل نزدیک شوید رقابت بیشتر و دشوارتر شده و رقیب هایی که باید با آن ها رقابت کنید قوی تر می شوند.

چرا که هر کارشناس و متخصص سئو به خوبی میداند که سئو در دورههای متوالی تغییرات زیادی را تجربه میکند. برای درک بهتر جدیدترین تغییرات در حوزهی سئو، هر یک از این قسمتها را به طور مجزا شرح میدهیم. سعی کنید به ازای هر ۳۰۰ کلمه، یک تصویر مرتبط قرار دهید. اما برای یاد گرفتن مباحث اصلی، باید آموزش عملی را در اولویت قرار دهید. از طرف دیگر، اگر شما دانش آکادمیک و عملی کار با ابزارهای دیجیتال را ندارید یا اصلاً اطلاعات کافی درباره فضای مجازی ندارید، گرفتن تصمیمهای حیاتی برایتان مشکل خواهد بود. از اینرو موسسات و مراکز آموزشی احساس تغییر کرده و هرکدام روبه دیجیتال شدن و رقابت با همدیگر را شروع کردنند، پس در این لحظه سئو سایت آموزشی یک راه مطمئن برای جذب مشتریان و دانش آموزان شد.

ما وقتی ادعا می کنیم که بهترین خدمات سئو سایت و طراحی آن را با پایین ترین تعرفه قیمتی ارائه می دهیم بی دلیل نیست. بنابراین اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم سئو چیست، باید به این شکل سناریو را توضیح دهیم. اما از آنجایی که فناوری پردازش زبان طبیعی گوگل (NLP) پیشرفتهتر شده است، هدفیابی کلیدواژهای مؤثر به فرآیندی دقیقتر و پیچیدهتر از قبل تبدیل شده است. بهصورت کلی دیتای گوگل آنالتیکس از وبسایت شما جمعآوری میشود و دیتای سرچ کنسول مرتبط با موتور جستجو و عملکرد شما در صفحات نتایج است. این پاسخ در بالای نتایج جستجو در یک کادر مجزا نمایش داده میشود. گوگل همهی انواع محتوا را یک امتیاز برای سایت محسوب میکند.

لینکسازی مهمترین تکنیکی است که بسیاری از کارشناسان سئو برای ارتقاء صفحات از آن استفاده میکنند. در گذشته بسیاری از سئوکارها هر کلمهی مرتبطی که در محتوا مشاهده میکردند، آن را به سایر صفحات پیوند میدادند. صفحه درباره ما ، تماس با ما ، پستهای جدید، آرشیو پست ها ، اخبار جدید و آرشیو خبر، به این ترتیب علاوه بر ساده تر شدن صفحه سایت مپ به کاربران امکان میدهید، که با رفتن به صفحات آرشیو سایر مطالب منتشر شده را نیز مطالعه کنند. داده های WorldOMeter نشان می دهد که بازاریابان محتوایی تقریباً پنج میلیون پست وبلاگ را در روز منتشر می کنند. در واقع برخی از شبکههای اجتماعی وجود دارند که میتوانید محتواهای سایت خود را در آنها نیز منتشر کنید. در نتیجه رقبا آسیب خواهند دید و شما میتوانید جایگاه آنها را تصاحب کنید. فایل sitemap.xml را برای سایت خود ایجاد کنید. اگرچه شما نمی توانید به طور مستقیم روی عوامل سئو خارجی سایت خود احاطه داشته باشید ولیکن راه هایی وجود دارد که بتوانید شانس خود را در بهبود سئو خارجی بالا ببرید. در صورتی که محتوای سایت مرتبط با عنوان آن نباشد و یا در صورت مرتبط بودن بسیار سطحی و به درد نخور باشد، موتور های جستجو رتبه ای برای آن قائل نمی شوند.

ما در وب سایت SEO HUB همیشه سعی بر این داشته ایم تا بهترین و با کیفیت ترین منابع را دنبال کنیم و این علم را با وبمستران ایرانی نیز به زیان فارسی به اشتراک بگذاریم که این منابع شامل وب سایت های Backlinko ، neil patel ، search engine land ، search engine journal میباشند. با توجه به پیشینه ای که در این زمینه داشته ایم و رضایت مشتریان فعلی و سابق ما می توانیم بگوییم که جز بهترین شرکت های سئو و طراحی وب هستیم. بهترین روش یادگیری SEO همیشه بستگی به سطح دانش شما از علم بهینه سازی سایت دارد اما توصیه سئو هاب چیز دیگری است ، چنانچه شما میخواهید search engine optimization را به طور دقیق و البته اصولی متوجه شوید بهتر است از بخش مقالات سئو استفاده کرده و ابتدا تمامی مقالات ترجمه شده را به دقت مطالعه کنید تا علوم خود را در سطح حرفه ای سئو ارتقاء دهید سپس میتوانید با بهره گیری از بخش ویدیو های آموزشی SEO که در وب سایت سئو هاب موجود میباشد خود را به سطح فوق حرفه ای در سئو ارتقاء دهید. بخش دیگری از پروسهی SEO به خارج از صفحات سایت مربوط میشود.

کدهای اسکیما بین صفحات سایت و محتواها قرار میگیرند. به سایت خود نگاه کنید: آیا درصد زیادی از صفحات شما کوتاه و مختصر ، تکراری و کم ارزش هستند؟ در مورد نتیجه سوم، این عدد به 23 درصد نزدیک میشود و نتیجه چهارم، معمولا کمتر از 9 درصد از کاربرانی که یک عبارت را در گوگل جستجو میکنند را جذب میکند. گوگل پلاس یکی از خدمات زیر مجموعه گوگل است مانند یک شبکه اجتماعی عمل می کند و شما می توانید پیج شخصی خود را در آن ایجاد نمایید و سپس از دوستان یا بازدیدکنندگان سایتتان بخواهید آنرا محبوب کنند .