11 ویژگی که “محتوای سئو شده” باید داشته باشد! + آموزش تولید محتوای سئو شده

هزینه خدمات سئو بستگی به نیازهای کسب و کار شما و میزان تجربه کارشناسان سئو دارد. برخی از مواردی را که در سایت های وردپرسی میتوان با چند کلیک اجرا کرد، در سایت های اختصاصی نیاز به دریافت پشتیبانی و احتمالا صرف هزینه بیشتر است. در قسمت بالایی صفحه ( Robots.txt ) شروع به نوشتن دستورات مورد نظر خود نمایید و سپس بروی گزینه ذخیره تنظیمات کلیک کنید. یکی تنظیمات نقشه سایت معمولی برای صفحات وب سایت و دیگری نقشه XML سایت برای تصاویر شما که می تواند برای گوگل و بینگ فرستاده شود. در گذشته مرسوم بود که برای سئو یک صفحه برای کلمه کلیدی خاص، از آن کلمه به تعداد بسیار بالایی در متن استفاده می شد. سایت هایی که محتوای آرشیو شده بدون لینک داخلی یا حتی لینک های خروجی داشته باشد ویا تعداد زیادی صفحه در بخش های مختلف سایت دارند مثل سایت های فروشگاهی نیاز پیدا می کنند که توسط موتورهای جستجو مرور شوند.

در غیر این صورت برای ثبت، URL سایت مپ خود را در بخش مربوطه وارد کنید. اما ممکن است این سؤال در ذهنتان ایجاد شود که سئو چگونه میتواند به بازاریابی و افزایش فروش وبسایت شما کمک کند؟ اما به تجربه بگوییم : این تگ یکی از تگ های اصلی ارسال فرکانس برای موتور های جست و جو برای بررسی مجدد و تخصیص بودجه خزش به شمار میرود. این مرحله که گوگل برای دسترسی به محتوا، رببات های را تعبیه کرده است که سایت شما توسط آن ربات ها بررسی می شود. موشن گرافیک به راحتی می تواند با همین سادگی بیان، اطمینان مشتریان را به خودش جلب کند. برای من سئو یعنی اطمینان از گرفتن ترافیک ارگانیک برای یک دامنه خاص.

سایت مپ XML به گوگل و دیگر موتورهای جست و جو میگوید که دقیقاً چه صفحاتی و چه محتواهایی ایندکس شوند. URL کنونیکال به گوگل، بینگ و یاهو اعلام می کند که چه صفحاتی را نشان دهند و چه صفحاتی را در صفحات نتایج موتور جستجو پنهان کنند. Normal XML Sitemap: معمول ترین نوع نقشه سایت است که اغلب وب سایت ها از این نوع نقشه سایت استفاده می کنند. برای اینکه موتورهای جستجو نهایت استفاده را از سایت مپ ما ببرند باید بتوانیم اطلاعاتی را در این فایل قرار دهیم که به بهینه سازی سایت ما کمک کند. در صورتیکه صفحهای از سایت به درستی با سایر صفحات سایت ارتباطی نداشته باشد موجب ایجاد مشکل برای موتورهای جستجو در یافتن آن صفحات کند به شکلی که حتی با وجود سایت مپ نتوانند بدرستی به آن صفحه رجوع کنند. حتی اگر لینک سازی داخلی خوبی نیز انجام نشده باشد، موتورهای جستجو با استفاده از Sitemap می توانند صفحات سایت را پیدا کنند. خزنده های موتورهای جستجو با استفاده از این فایل می توانند به تمام صفحات سایت در یک مکان دسترسی داشته باشند. این تگ به صورت کلی برای موتوهای جست و جو تعیین کننده این مورد است که این صفحات به صورت میانگین هر چند وقت یک بار تغییر کرده و به روز رسانی میشوند.

برای ساخت نقشه سایت راه های زیادی وجود دارد. هر سایت چند تا نقشه سایت دارد؟ و اما یکی از مهم ترین تگ های سایت مپ- این تگ هم یکی دیگر از تگ های اختیاری نقشه سایت به شمار میرود، اما یکی از اصلی ترین ابزار ها برای سئو کار ها برای لایه بندی و تعیین میزان اهمیت هر یک از صفحات از دید استراتژی سئو و مارکتینگ به شمار میرود. درنهایت، پس از واردکردن دستورات، بر روی گزینه Test که در پایین صفحه در سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.اگر نوشته دکمه از Test به Allowed تغییر یافت به این معنی است که فایل robots.txt شما معتبر است. هزینه آموزش سئو پیشرفته در آموزشگاه آریا تهران مناسب تر از سایر آموزشگاه هاست و شما میتوانید با هزینه کمتر و به صورت فشرده از مطالب آموزشی پکیج آموزش سئو وردپرس بهره مند شویدو در انتهای دوره آموزشی مدرک معتبر و بین المللی فنی و حرفه ای دریافت کنید. مقدار این تگ معمولا عددی بین 0 تا 1 است که عدد 1 بیشترین اعتبار و اهمیت را به یک صفحه خواهد داد. کلمه کلیدی اصلی، باید در اولین پاراگراف استفاده شود، اما اگر آن را در خط اول و حتی در ابتدای خط اول استفاده کنید، باعث افزایش رتبه آن در بین محتواهای رقیب می شوید که بدون شک خودکشی در روز روشن است…

شاید این تگ به دلیل اختیاری بودن آن مورد توجه برخی از کارشناسان سایت seocentro سئو قرار نگیرد. تصاویر باعث می شوند تا ذهن افراد برای خواندن محتوا آماده تر باشد و به این کار تشویق شوند. اگر سایت شما وردپرس است برای ساخت سایت مپ در وردپرس، می توانید از افزونه سئوی یواست (Yoast) استفاده کنید. دو تنظیمات برای سایت مپ در این افزونه وجود دارد. این نوع سایت مپ برعکس نوع قبل، برای استفاده کاربران سایت است. پیدا کردن این صفحات بدون یک سایت مپ درست، برای کاربران مشکل خواهد بود. حتی در صورتیکه لینک سازی داخلی اشتباه انجام شده باشد باز هم گوگل می تواند با استفاده از این فایل صفحات سایت را پیدا کند. اما در این روش احتمال اینکه لینک سازی خوبی برای صفحات مهم انجام نشده باشد نیز وجود دارد. تگ : این تگ هم یکی دیگر از تگ های الزامی سایت مپ بوده که محتویات سایت مپ در داخل این تگ قرار خواهند گرفت.

بنابراین اگر در حال لینک دادن به صفحه ای در سایت خود در مورد قهوه دم کرده سرد هستید ، از آنکور تکست مانند “اینجا کلیک کنید” استفاده نکنید. برای اینکه وبسایت شما بهعنوان یکی از نتایج برتر در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ ظاهر شود، باید کمی در مورد دنیای بهینهسازی موتور جستجو یا SEO بدانید. همچنین crawler های موتورهای جستجو با استفاده از این فایل برای پیدا کردن صفحات سایت نیازی به دنبال کردن لینک های داخلی سایت ندارند. اگر به انتهای آدرس سایت خود robots.txt اضافه کردید و چیزی نیاورد این یعنی سایت شما آن فایل را ندارد و باید از طریق محیط هاست خود آن را بسازید.برای این کار میتوانید یک فایل با نام robots.txt در محل اصلی سایت خود بسازید. Video Sitemap: نقشه سایت ویدئو به گوگل کمک می کند تا بتواند ویدئو هایی که در سایت خود استفاده کردید را راحت تر مرور کند. News Sitemap: این نقشه سایت محتوای که گوگل نیوز تایید کرده است را مرور می کند. که سایت مپ اولین مرحله در این مسیر معرفی صفحات به بات های موتور های جست و جو به شمار میرود. توجه داشته باشید که در صورت عدم معرفی نقشه سایت توسط شما به گوگلو، گوگل و دیگر موتور های جست و جو توانیی پیدا کردن سایت مپ به صورت اتوامتیک را نخواهند داشت.

شما میتونین با استفاده از چند موردی که در بالا گفته شد کسب و کار خودتون رو در شرایط متغیر فعلی بهبود بدین و نتیجه اون رو در میزان مشتریاتون ببینین. هدف از سئو (SEO) بررسی محتوای سایت یا ساختار فعلی آن و مطابقت با اصول موتورهای جست و جو است، تا زمانی که کلمه کلیدیای مرتبط با حوزه فعالیت شما توسط کاربری در گوگل سرچ شد، رباتهای خزنده گوگل بر اساس سیگنال بالای شما در آن کلمه بخصوص، صفحه مرتبط سایت شما را در پیشنهادهای اول به کاربر نمایش دهد. به همین دلیل، سئو با پیدا کردن عبارات و یا کلمات کلیدی که خریداران در موتورهای جستجو به دنبال آن هستند، شروع می شود.

در آخر اگه خسته نشدید با سئوی داخلی و قوانینش هم آشنا میشید و سایتتون رو به راحتی داخل گوگل ثبت میکنید. این تگ هم در نقشه سایت الزامی بوده و در اصل تگ والد برای معرفی هر آدرس بوده و ما بقی تگ ها در داخل این تگ فراخوانی و استفاده میشوند. تمامی صفحات مهم سایت در این فایل قرار می گیرند. هر سئو کاری میداند که مرحله مهم قبل از رتبه گرفتن و هر اقدامی در سئو، ابتدا اهمیت ایندکس شدن آن مقاله در دیتا بیس های موتور های جست و جو است. بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که FCP چیست؟ در این مقاله به طور کامل در رابطه با مفهوم سایت مپ و فایده آن برای افزایش رتبه سایت صحبت می کنیم. بهترین مزیت استفاده از این افزونه برای تهیه نقشه سایت این است که به طور خودکار به روز رسانی می شود. اگر گوگل به آنها بگوید شما مرکز فروش کامپیوترهای اپل هستید در حالی که واقعاً فروشگاه سیب فروشی هستید ، این ترافیک با کیفیتی برای سایت شما نیست.

هدفشان اطمینان از وجود و یا عدم وجود یک صفحه یا یک دسته بندی خاص است و با عدم مشاهده آن وقت خود را صرف جستجو در منو سایت نخواهند کرد. برای جلوگیری از این خطر توصیه می شود باید از XML Sitemap استفاده کرد. درج شده است که در ادامه به تفصیل هر یک از این موارد را معرفی خواهیم کرد. شما این گزینه را دارید که در مورد پست های جدید خود به گوگل و بینگ اطلاع دهید، بروزرسانی ها را زمان بندی کنید و انواع پست ها و طبقه بندی ها را براساس نیاز خود بگنجانید یا آنها را حذف کنید.

به عبارت دیگر این تگ یک بار در ابتدای فایل و یک بار در انتهاب فایل نوشته خواهد شد. Sitemap نقشه ای است به موتورهای جستجو اطلاع می دهد یک سایت دارای چه صفحاتی است و میزان اهمیت این صفحات چقدر است. در این حالت صفحات اصلی کسب و کار شما ممکن است توسط موتورهای جستجو پیدا نشوند. البته باتوجه به امکانات زیادی که در اختیار کاربران قرار میگیرد زیاد نیازی به استفاده از این نوع نقشه سایت نمی باشد. در صورتی که کسب و کار آنلاینی داشته باشید و یا قصد داشته باشید که کسب کار Local یا محلی خود را به یک بیزینس آنلاین تبدیل کنید باید بتوانید در کورس رقابت با رقبای خود در زمینه فعالیتتان قرار بگیرید.یکی از راه های افزایش ورود کاربر به سایت حضور در بزرگترین بازار تبلیغاتی رایگان جهان, یعنی گوگل است.در صورتی که بعد از ایندکس صفحات سایتتان توسط ربات های گوگل بتوانید خود را در میان 10 نتیجه اول گوگل در کلمه کلیدی مورد نظرتان قرار دهید, خواهید دید که سیل کاربران هدفمند به سمت شما سرازیر خواهد شد. موتورهای جستجو در اینترنت برای درک قصد کاربر بهتر می شوند.

همچنین گزینه های تکنیکی دیگری مانند فشرده سازی نقشه سایت دارید و می توانید نقشه سایت را طوری ایندکس کنید که در نتایج جستجو نشان داده نشود. آیا شما با فضای مجازی آشنایی دارید؟ هر چند در اکثر مواقع مقدار این تگ با تعداد دفعات کرال شده بات های گوگل هم خوانی و مشابهت ندارد. این تگ یکی از تگ های الزامی سایت مپ بوده و فقط یک بار در اول فایل xml قرار خواهد گرفت. ۲. از قسمت ساید بار روی گزینه Sitemap کلیک کنید. ۴. با کلیک بر مشاهده نقشه سایت، می توانید لیست صفحات را مشاهده کنید. نقشه سایت یا سایت مپ، فایلی است در آن تمام صفحات مهم سایت لیست شده اند. سایت مپ XML لیستی از صفحات مهم وب سایت را برای موتورهای جستجو آماده می کند. نگرانیهای آنها در آن زمان عمدتاً پر کردن وب سایتها با کلمات کلیدی و انجام انواع ترفندها به این امید بود که توجه موتورهای جستجو به وب سایتهایی که در آن کار می کردند جلب شود و در صفحههای نتایج موتور جستجو (SERPs)، به آنها رتبه های برتر بدهند. برای محافظت از سایت خود در برابر این پیامدهای ناگوار، تهیه نسخه پشتیبان از سایت بسیار مهم است. باتوجه به مواردی که در بالا به آن اشاره شد باید گفت که استفاده از سایت مپ برای هر نوع سایتی با هر اندازه ای مهم است.

صفحاتی که توسط رباتها بررسی میشوند در موتورهای جستجو به نمایش درخواهند آمد. این فایل در واقع صفحات مجاز و غیرمجاز وب سایت جهت ایندکس شدن را به رباتها نشان میدهد و فعالیت آنها را مدیریت میکند. هدف از این کار کاهش تعداد درخواستهای پیاپی رباتها به سرور سایت شما است. ربات Email Harvesters و Spambots Malware و یا ربات هایی که وظیفه تامین امنیت را بر عهده دارند، جزء این موارد می باشند. وظیفه XML Sitemap این است که روند پیدا کردن صفحات برای گوگل را راحت تر کرده و به آن سرعت ببخشد. نظریات گوناگونی در رابطه با عملکرد سایت مپ در ایندکس شدن صفحات وجود دارد، برخی از کارشناسان سئو معتقدند که وجود لینک های صفحات سایت در سایت مپ باعث ایندکس شدن این صفحات (دیر یا زود) خواهد شد.